Autós topik

Kötetlen beszélgetés a bennünket körülvevő világról.
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: bertone »

Egyébként egy aranyos, de vicces autó.
Én mindig az autó hátulja felől (na, jó, 10-ből 9x) az ajtóhoz, hogy beüljek. Az ajtó vége olyan közel van a kocsi hátuljához, hogy eddig mindig elmentem mellette, majd vissza kellett lépjek. De ezt nyilván majd megszokom.
A kormányt végtől végig 4x lehet körbe tekerni, ez nagyon sok. Viszont ez azt jelenti, hogy hihetetlen a fordulóköre. Az utcánk 6 méter széles, és úgy fordulok meg benne, hogy épp csak felmegyek a szélére. Egyszerűen hihetetlen és mindig nevetnem kell ilyenkor. A normál használatban nem érződik, hogy sok a végállástól végállásig a tekerés, mert ilyenkor teljesen rendben van, nem kell sokat tekergetni.
Másoktól hallottam és igazuk van/lehet. Amikor egy bevásárlóhely parkolójába beállok vele, mindig figyelni kell arra, hogy az autó látható legyen, tehát nem szabad beállni vele rendesen, mert történt már olyan, hogy valaki lendületesen akart egy "üres" helyre beparkolni, de közben ott állt egy Smart. Törés is lehet belőle. Egy normál autó 4-4,5 méter hosszú, a Smart 2,6 méter. Tehát, ha teljesen beállok, akkor marad mögöttem kb 2 méter üres hely. Még én sem találom meg, hova álltam! :D
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

A párodnak vettétek?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: bertone »

Morpheus írta: 2024.10.05. 10:00 A párodnak vettétek?
Igen, többnyire.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

bertone írta: 2024.10.05. 13:04
Morpheus írta: 2024.10.05. 10:00 A párodnak vettétek?
Igen, többnyire.
Akkor külön gratulálok.
Az én párom nagyon szeretett volna egy Minit. Addig keresgéltünk amíg találtunk egy magyarországi, valós előéletű Mini One-t 1.4-es benzinest 93 e Km-el ezüst metál színben. Pirosat kerestünk de az összes piros le volt strapálva amelyeket kipróbáltuk. Több mint 4 éve használja, többnyire a szomszéd városba jár át vele naponta, ez kb 35 km. Garázsban van a kicsike. Párom mai napig alig hiszi el, hogy lett egy Minije. Én is boldog vagyok, hogy meglett az álma.
Kívánom neked is ilyen élményben legyen részed!
Sok sok balesetmentes Km-t nektek.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Nigel Hill
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2022.12.12. 18:00
Ez vagyok: Elvetemült Szurkoló és szagért

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill »

bertone írta: 2024.10.04. 16:33 Egyébként egy aranyos, de vicces autó.
Én mindig az autó hátulja felől (na, jó, 10-ből 9x) az ajtóhoz, hogy beüljek. Az ajtó vége olyan közel van a kocsi hátuljához, hogy eddig mindig elmentem mellette, majd vissza kellett lépjek. De ezt nyilván majd megszokom.
A kormányt végtől végig 4x lehet körbe tekerni, ez nagyon sok. Viszont ez azt jelenti, hogy hihetetlen a fordulóköre. Az utcánk 6 méter széles, és úgy fordulok meg benne, hogy épp csak felmegyek a szélére. Egyszerűen hihetetlen és mindig nevetnem kell ilyenkor. A normál használatban nem érződik, hogy sok a végállástól végállásig a tekerés, mert ilyenkor teljesen rendben van, nem kell sokat tekergetni.
Másoktól hallottam és igazuk van/lehet. Amikor egy bevásárlóhely parkolójába beállok vele, mindig figyelni kell arra, hogy az autó látható legyen, tehát nem szabad beállni vele rendesen, mert történt már olyan, hogy valaki lendületesen akart egy "üres" helyre beparkolni, de közben ott állt egy Smart. Törés is lehet belőle. Egy normál autó 4-4,5 méter hosszú, a Smart 2,6 méter. Tehát, ha teljesen beállok, akkor marad mögöttem kb 2 méter üres hely. Még én sem találom meg, hova álltam! :D
Keresztbe is be tudsz állni vele :D
Sok balesetmentes kilométert kívánok nektek!
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Nigel Hill írta: 2024.10.05. 17:02
bertone írta: 2024.10.04. 16:33 Egyébként egy aranyos, de vicces autó.
Én mindig az autó hátulja felől (na, jó, 10-ből 9x) az ajtóhoz, hogy beüljek. Az ajtó vége olyan közel van a kocsi hátuljához, hogy eddig mindig elmentem mellette, majd vissza kellett lépjek. De ezt nyilván majd megszokom.
A kormányt végtől végig 4x lehet körbe tekerni, ez nagyon sok. Viszont ez azt jelenti, hogy hihetetlen a fordulóköre. Az utcánk 6 méter széles, és úgy fordulok meg benne, hogy épp csak felmegyek a szélére. Egyszerűen hihetetlen és mindig nevetnem kell ilyenkor. A normál használatban nem érződik, hogy sok a végállástól végállásig a tekerés, mert ilyenkor teljesen rendben van, nem kell sokat tekergetni.
Másoktól hallottam és igazuk van/lehet. Amikor egy bevásárlóhely parkolójába beállok vele, mindig figyelni kell arra, hogy az autó látható legyen, tehát nem szabad beállni vele rendesen, mert történt már olyan, hogy valaki lendületesen akart egy "üres" helyre beparkolni, de közben ott állt egy Smart. Törés is lehet belőle. Egy normál autó 4-4,5 méter hosszú, a Smart 2,6 méter. Tehát, ha teljesen beállok, akkor marad mögöttem kb 2 méter üres hely. Még én sem találom meg, hova álltam! :D
Keresztbe is be tudsz állni vele :D
Sok balesetmentes kilométert kívánok nektek!
XD
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: bertone »

A feleségem használja majd, napi 2x3 km munkanapokon. Ezen kívül bevásárlás (erre azért majd oda kell figyelni, nagyon kicsi a csomagtartója), mama látogatás heti 2x. Városból nem tervezek kimenni vele, bár 2x fel kell majd vele menjünk Pestre kötelező szervizre. Ez az autó erre való.

Ami még vicces, hogy az eleje nem hagyományosan nyílik, hanem két kis kallantyút meghúzva egyszerűen le kell emelni (műanyag, szerintem nincs 2 kiló). Amikor megláttam, kitört belőlem a röhögés! XD

Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat! :)
trutya
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2022.12.16. 00:12

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: trutya »

bertone írta: 2024.10.02. 20:30 Ma megkapta a rendszámot a kisautó. :) :swerve_icon:

Kép
gratulálok! :)
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Button »

bertone írta: 2024.10.05. 21:58 A feleségem használja majd, napi 2x3 km munkanapokon. Ezen kívül bevásárlás (erre azért majd oda kell figyelni, nagyon kicsi a csomagtartója), mama látogatás heti 2x. Városból nem tervezek kimenni vele, bár 2x fel kell majd vele menjünk Pestre kötelező szervizre. Ez az autó erre való.

Ami még vicces, hogy az eleje nem hagyományosan nyílik, hanem két kis kallantyút meghúzva egyszerűen le kell emelni (műanyag, szerintem nincs 2 kiló). Amikor megláttam, kitört belőlem a röhögés! XD

Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat! :)
Sok balesetmentes km-et Laci.
BP útnál vigyázni :)
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: bertone »

Button írta: 2024.10.06. 19:10
bertone írta: 2024.10.05. 21:58 A feleségem használja majd, napi 2x3 km munkanapokon. Ezen kívül bevásárlás (erre azért majd oda kell figyelni, nagyon kicsi a csomagtartója), mama látogatás heti 2x. Városból nem tervezek kimenni vele, bár 2x fel kell majd vele menjünk Pestre kötelező szervizre. Ez az autó erre való.

Ami még vicces, hogy az eleje nem hagyományosan nyílik, hanem két kis kallantyút meghúzva egyszerűen le kell emelni (műanyag, szerintem nincs 2 kiló). Amikor megláttam, kitört belőlem a röhögés! XD

Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat! :)
Sok balesetmentes km-et Laci.
BP útnál vigyázni :)
Köszi neked is.
Ja, oda-vissza 4 "teletank " kell, tehát 3x tölteni kell majd. :D
Válasz küldése