2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Az aktuális szezon kibeszélője.

Avatunk-e új első F-1 győztest a Hungaroringen?

1 Nem
3
75%
2 Igen, Piastrit
1
25%
3 Igen, Stroll
0
0 szavazat
4 Igen, Tsunoda
0
0 szavazat
5 Igen, Magnussen
0
0 szavazat
6 Igen, Albon
0
0 szavazat
7 Igen, Hulkenberg
0
0 szavazat
8 Igen, Guanyu
0
0 szavazat
9 Igen, Sargeant
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4

Nigel Hill
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2022.12.12. 18:00
Ez vagyok: Elvetemült Szurkoló és szagért

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill »

Morpheus írta: 2024.07.22. 18:46
Nigel Hill írta: 2024.07.22. 18:38 Kíváncsi vagyok a Mercedes mit talál ki Russellnek Spa-ra. Ügyesen csináltak neki 24 pont előnyből 15 pont hátrányt 2 futam alatt...
Mi értelme lenne Russellt a maradó egyes számút becsicskáztatni?
:o
Egy szóval sem mondtam hogy becsicskázatják. Csak érdekesség, hogy "véletlenül" az ő autója megy tönkre, az ő autójába nem tankolnak elég benyát. És most sem hallottam Wolfot elnézést kérni, mint a csapattársától nem egy akalommal. Nem csodálom hogy Russell az Audival tárgyal, mert egyértelmű hogy azt a szintű támogatást amit Hamilton megkap, ő sosem kapott meg és nem is fog.
Avatar
Lancelot
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2022.12.14. 17:29
Tartózkodási hely: Pápua City
Ez vagyok: morfondírozó

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Lancelot »

Nem volt a szokásos, unalmas, vonatozós hungaroringi futam az biztos.

A rajtot Piastri mesterien oldotta meg. Le a kalappal előtte! A holland megint hozta a szokásos formáját, de szerencsére már az első körös mutatványán is rajta vesztett. Öröm volt hallani rikácsolátás, ahogy vitatta a hely visszaadását, és nyekergett arról, hogy kiszorították. Semmi más nem történt, visszanyalt a fagyi. Elfelejtette a Reb Bull ringet? Ejnye-bejnye!

A Mercedes végre jól taktikázott végig Hamiltonnal, így annak is köszönhette jórészt a 3. helyét. Jó volt ismét a dobogón látni. Persze azért a pályán is tett érte. Nagyszerűen védte a pozícióját. Pedig a tajtékzó hollandnak mejdnem sikerült a végén tönkretennie a versenyét. (Csak mosolygok magamban a holland itteni legnagyobb szurkolóján, hogy miképpen próbálja menteni kedvencénél a methetetlent. Fordított szituációban a másik pilótáról szokta leszedni a keresztvizet.) De szerencsére ismét ő vesztett rajta. Lassan kezdik nevelgetni a többiek és maga az élet is.

Igen. Látható, amint megszűnt az óriási előnye, amikor nagyképűen vigyorogva konstatálta borítékolható győzelmeit, egyből elszállt a magabiztossága, és újra előjöttek intenzíven korábbi mocskos manőverei. Aljas a pályán, és undorító a saját csapatával is. Nyomorult rikácsolása felháborítóan nevetséges volt az egész futam alatt. De jó is ez így. Végre ismét van harc az élen, és az láthatóan nem ízlik neki. Egészségére! (Milyen érdekes, az itteni legnagyobb híve most nem háborgott a folyamatos sírásán a pilótánek. Hamilton, stb. esetében pedig ezt mindig megteszi.)

A McLaren lényegébe maga idézte elő a csapatutsítás szükségességét, mikor fordítva hívta ki utolsó kerékcserére a pilótáit. Ige-igen magyarázzák, hogy elévágást akarta ezzel kivédeni, de szerintem az csak duma. Lehet háborogni az utasításon, de ez így volt fair. Hiszen ez végig Piastri futama volt. Norris elbukta a rajtot, és azt követően sem jelentette veszélyt csapattársára a pályán. Csakis a fordított kerékcserének köszönhette vezető helyét. Most sokan morgolódnak, de többen morgolónának, ha nincs a csapatutasítás és Norris nyer így. És menne a köpködés is, hogy a vb-cím miatt persze, azért járt el így a McLaren. Persze, szükségesek lehetnének azok a pontok a vb-címhez esetleg, de így volt igazságos a döntés.

Jó lenne, ha Spa-ban is hasonló eredményeket lehetne látni, mint a hétvégén. Ebből kifolyólag az is jó lenne, ha Perezt ott láthatnánk utoljára a Red Bullban. Mondjuk nekem se ingem, se gatyám a Red Bull, és ilyen alapon még tetszik is a mexikói mutatványa, nem sajnálom Horner, Markó, és a holland seggéből azt a bizonyost, de azért az meg dühít, hogy egy ilyen képességű járgánnyal, egy ilyen lúzer mehet, miközben nagyobb tehettségeknek meg nem jut megfelelő lehetőség.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Twin Lannister, Trónok Harca)
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Lancelot írta: 2024.07.23. 11:52 Nem volt a szokásos, unalmas, vonatozós hungaroringi futam az biztos.

A rajtot Piastri mesterien oldotta meg. Le a kalappal előtte! A holland megint hozta a szokásos formáját, de szerencsére már az első körös mutatványán is rajta vesztett. Öröm volt hallani rikácsolátás, ahogy vitatta a hely visszaadását, és nyekergett arról, hogy kiszorították. Semmi más nem történt, visszanyalt a fagyi. Elfelejtette a Reb Bull ringet? Ejnye-bejnye!

A Mercedes végre jól taktikázott végig Hamiltonnal, így annak is köszönhette jórészt a 3. helyét. Jó volt ismét a dobogón látni. Persze azért a pályán is tett érte. Nagyszerűen védte a pozícióját. Pedig a tajtékzó hollandnak mejdnem sikerült a végén tönkretennie a versenyét. (Csak mosolygok magamban a holland itteni legnagyobb szurkolóján, hogy miképpen próbálja menteni kedvencénél a methetetlent. Fordított szituációban a másik pilótáról szokta leszedni a keresztvizet.) De szerencsére ismét ő vesztett rajta. Lassan kezdik nevelgetni a többiek és maga az élet is.

Igen. Látható, amint megszűnt az óriási előnye, amikor nagyképűen vigyorogva konstatálta borítékolható győzelmeit, egyből elszállt a magabiztossága, és újra előjöttek intenzíven korábbi mocskos manőverei. Aljas a pályán, és undorító a saját csapatával is. Nyomorult rikácsolása felháborítóan nevetséges volt az egész futam alatt. De jó is ez így. Végre ismét van harc az élen, és az láthatóan nem ízlik neki. Egészségére! (Milyen érdekes, az itteni legnagyobb híve most nem háborgott a folyamatos sírásán a pilótánek. Hamilton, stb. esetében pedig ezt mindig megteszi.)

A McLaren lényegébe maga idézte elő a csapatutsítás szükségességét, mikor fordítva hívta ki utolsó kerékcserére a pilótáit. Ige-igen magyarázzák, hogy elévágást akarta ezzel kivédeni, de szerintem az csak duma. Lehet háborogni az utasításon, de ez így volt fair. Hiszen ez végig Piastri futama volt. Norris elbukta a rajtot, és azt követően sem jelentette veszélyt csapattársára a pályán. Csakis a fordított kerékcserének köszönhette vezető helyét. Most sokan morgolódnak, de többen morgolónának, ha nincs a csapatutasítás és Norris nyer így. És menne a köpködés is, hogy a vb-cím miatt persze, azért járt el így a McLaren. Persze, szükségesek lehetnének azok a pontok a vb-címhez esetleg, de így volt igazságos a döntés.

Jó lenne, ha Spa-ban is hasonló eredményeket lehetne látni, mint a hétvégén. Ebből kifolyólag az is jó lenne, ha Perezt ott láthatnánk utoljára a Red Bullban. Mondjuk nekem se ingem, se gatyám a Red Bull, és ilyen alapon még tetszik is a mexikói mutatványa, nem sajnálom Horner, Markó, és a holland seggéből azt a bizonyost, de azért az meg dühít, hogy egy ilyen képességű járgánnyal, egy ilyen lúzer mehet, miközben nagyobb tehettségeknek meg nem jut megfelelő lehetőség.
Összességében szerintem korrekten értékeltél, mint általában. :)
Vannak akik a Hamilton szurkolásodat ekézik, de lelkük rajta olyan nincs, hogy 100%-ban kikapcsolod a szubjektumot a szurkolásban.
Talán csak annyit jegyeznék meg, hogy Stella racionálisan inkább a csapat belső problémája irányába mozdult el amikor Norrist hozták ki kedvezőbb kerékcserére. Utólag én is azt gondolom, jobb volt ez így. Ha hamilton mögé érkezik Norris ne adj isten, egy lyukas garast nem adtam volna, egy tiszta és sikeres előzésnek. Inkább csámcsogjon rajta a média, de az 1-2 megvan. Lando tanuljon meg tisztességesen rajtolni, nem lesznek ilyen gondjai. Hamilton fiatal korában még a McLarennél szintén betlizgetett a rajtoknál. Ki kell gyakorolni és kész.
Én az olyan véleményeket newm tudom hova tenni, aki azt mondja: nem kellett volna visszaadnia a helyet, kellhet az a 7 pont még, így soha nem lesz VB. Na kérem, ez a McLaren és nem a RedBull. Ők megpróbálnak egyenlően bánni a két sráccal, hála istennek mindkettő bitang jól vezet. Ha nem így lenne, Piastri nem kapta volna vissza a helyét. Sajnáltam, hogy a győzelme (Piastri) keserédesre sikerült, de azt mondom, le kell szarni bocsika. Megvan az a fránya első siker és jön a többi, ahogy Landonak is, csak nem kell türelmetlenkedniük.

Jaj de tudnám értékelni, ha a csapat bajnokit meg tudná szerezni a McLaren. :D
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
keF1r
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2022.12.17. 17:41

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: keF1r »

Mi a faszomról beszéltek?
Egész végig hamiltonon rinyáltak, miközben senki nem volt veszélyes rájuk.
Nyugodtan mehetett volna a kerékcsere a kedvezményezett sorrendben és akkor sem jelentett volna veszélyt senki.
Utána meg versenyezzenek egymással és győzzön a jobbik.

Helyette óriási szinházat rendeztek...nem is értem miért, mert ha a figyelmet akarták igy magukra irányitani, az elég rossz ötlet ebben a formában...és káros a csapatmorálra is...
Ha meg az volt a cél, hogy piastrit mindenképpen az első győzelméhez segítsék...akkor nagyon fasz megoldást választottak.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

keF1r írta: 2024.07.23. 17:46 Mi a faszomról beszéltek?
Egész végig hamiltonon rinyáltak, miközben senki nem volt veszélyes rájuk.
Nyugodtan mehetett volna a kerékcsere a kedvezményezett sorrendben és akkor sem jelentett volna veszélyt senki.
Utána meg versenyezzenek egymással és győzzön a jobbik.

Helyette óriási szinházat rendeztek...nem is értem miért, mert ha a figyelmet akarták igy magukra irányitani, az elég rossz ötlet ebben a formában...és káros a csapatmorálra is...
Ha meg az volt a cél, hogy piastrit mindenképpen az első győzelméhez segítsék...akkor nagyon fasz megoldást választottak.
OK. Sajátos megközelítés de van benne logika. Egy két apróságot nyilván nem tudsz, nem tudok:
- a kínos hazai futamon történteket minden áron el akarták kerülni, ezért dupla biztonságra mentek;
- másik verzió, tapasztalatlanok még a győzelemért való harcban, stresszel mindenki mint az állat.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »



A futam összefoglalója.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Válasz küldése