2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Az aktuális szezon kibeszélője.

Avatunk-e új első F-1 győztest a Hungaroringen?

1 Nem
3
75%
2 Igen, Piastrit
1
25%
3 Igen, Stroll
0
0 szavazat
4 Igen, Tsunoda
0
0 szavazat
5 Igen, Magnussen
0
0 szavazat
6 Igen, Albon
0
0 szavazat
7 Igen, Hulkenberg
0
0 szavazat
8 Igen, Guanyu
0
0 szavazat
9 Igen, Sargeant
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4

Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Na, a mai futam tanulsága, hogy Verstappen is kizökkenthető. Oda a kényelmes előny, meg is jött az idegből versenyzés, folyamatos hisztizés. Lambiase hozzáállása amúgy irigylésre méltó.
keF1r
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2022.12.17. 17:41

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: keF1r »

Hamilton úgy tett mintha nem látná a maga mellett előtt füstölgő RB-t
Kiváncsi leszek...
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Button »

Phoebe írta: 2024.07.21. 16:32 Na, a mai futam tanulsága, hogy Verstappen is kizökkenthető. Oda a kényelmes előny, meg is jött az idegből versenyzés, folyamatos hisztizés. Lambiase hozzáállása amúgy irigylésre méltó.
Az évad szempontjából jó ha Norris nyer..
De gedva ami történt..
És azt is tudjuk, az összes bajnok genyó.. Ma ez jött ki Norrisnál..

Nem is tudom, egyik szememben nagyon megutáltam, másik szememben nagyot nőtt.. passz :D
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: bertone »

Woooow
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Button »

pff
mea culpa Norris.. :love_icon:
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Button írta: 2024.07.21. 16:38 pff
mea culpa Norris.. :love_icon:
Végülis csak be kellett fenyítenie a csapatnak, hogy egyedül nem tud VB címért harcolni, de amúgy nagyon szép, elegáns volt, mindjárt megkönnyezem... :rolleyes_icon: A rajtnál ismét balfasz volt, a csapata helyzetbe hozta, de minek...

Nem tudom a McLaren stratégái egyébként mire gondoltak ismét. Ha Norris győzelmet akartak, akkor felesleges volt az egész cirkusz, ha meg nem, akkor érthetetlen, hogy miért nem Piastri-t hozták előbb.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2024.07.21. 16:55-kor.
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: bertone »

Button írta: 2024.07.21. 16:38 pff
mea culpa Norris.. :love_icon:
Azért az a rádió üzenet, hogy csak egy csapattal - és Oscarral - a hátad mögött lehetsz világbajnok, az kemény volt. És Norris EZT már megértette.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Kép
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Sánta Gepárd
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2022.12.09. 15:29
Tartózkodási hely: Budapest
Ez vagyok: Háááát....

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd »

Érdekes lesz a helyzet a két versenyző között a következő versenyeken.
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Button »

na a hungi hozza a bajnokavatót..
bár picit meg volt erőszakolva a dolog de nyert Piastri :rolleyes_icon:
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Sánta Gepárd írta: 2024.07.21. 16:49 Érdekes lesz a helyzet a két versenyző között a következő versenyeken.
Semmi, ezt nem ők hozták össze.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Kép
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
vollebak
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:46

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: vollebak »

Norris tényleg annyira ostoba. Nem csak, hogy a végére hagyta a visszaengedést, de előtte legalább inkorrekt is volt. Biztos van olyan itt is, aki ezt kemény meg tökös dolognak tartja, és hogy a bajnoki címeket az ilyen hozzáállású faszik nyerik, és minek engedte vissza, de puszta görénység lett volna, ha nem engedi vissza Oscart az élre, amit tempóból és a rajtnál előzéssel ért el jogosan.

Mire megtette, nem maradt ideje visszatámadni, pedig jobb volt a tempója az utolsó stintben. Ha időben visszaengedi, simán nyerhetett is volna. Így most a szarabb eredményt is ő érte el, meg elég seggnek is tűnt közben, akit a végén már a csapat egésze nevében kellett felszólítani a helyes viselkedésre. Bravó.

Max teljesen kiborul, ha nem a szájíze szerint alakulnak a dolgok. Belekényelmesedett a vezérbika szerepbe. Úgy tűnik, ez pilótafüggetlen tendencia, mert anno Hamiltonnal is így volt.

Egyébként jó verseny volt, és egyre jobban kedvelem Piastrit. Elképesztően higgadt, bármilyen helyzet is van, pedig mennyire fiatal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2024.07.21. 17:46-kor.
Avatar
Sánta Gepárd
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2022.12.09. 15:29
Tartózkodási hely: Budapest
Ez vagyok: Háááát....

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd »

Morpheus írta: 2024.07.21. 16:54
Sánta Gepárd írta: 2024.07.21. 16:49 Érdekes lesz a helyzet a két versenyző között a következő versenyeken.
Semmi, ezt nem ők hozták össze.
Ez igaz. De azért nem fog nyom nélkül elmúlni. Ostoba döntés volt.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

vollebak írta: 2024.07.21. 17:08 Norris tényleg annyira ostoba. Nem csak, hogy a fehére hagyta a visszaengedést, de előtte legalább inkorrekt is volt. Biztos van olyan, aki ezt kemény meg tökös dolognak tartják, és hogy a bajnoki címeket az ilyen hozzáállású faszik nyerik, de ez puszta görénység lett volna, ha nem engedi vissza Oscart.

Mire megtette, nem maradt ideje visszatámadni, pedig jobb volt a tempója az utolsó stintben. Ha időben visszaengedi, simán nyerhetett is volna. Így most a szarabb eredményt ős érte el, meg elég seggnek is tűnt közben. Bravó.

Max teljesen kiborul, ha nem a szájíze szerint alakulnak a dolgok. Belekényelmesedett a vezérbika szerepbe. Úgy tűnik, ez pilótafüggetlen tendencia, mert anno Hamiltonnal is így volt.

Egyébként jó verseny volt, és egyre jobban kedvelem Piastrit. Elképesztően higgadt, bármilyen helyzet is van, pedig mennyire fiatal.
A csapat nem hagyta volna Norrist visszaelőzni ha korábban engedi is el.
Volt reggel egy stratégiai megbeszélés, ahhoz ragaszkodtak. A csapat is balfék volt mert naivan azt gondolta, hogy Norris engedelmes birka, hát nem. Igazad van abban, hogy a gyorsabb versenyzőt kényszerítették a feladásra.
Nem lesz ebből semmi gond a két versenyző között, a csapatnak meg ki kell mondani ki a kedvezményezett, nyilván Norris van a jobb helyzetben.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Jól tippeltem a saját kérdésemre.
Hurrá!!!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
WorkInProgressRacing
Gokartos
Köszönetek:
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2023.08.03. 16:04

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: WorkInProgressRacing »

Verstappen borzasztó rosszul kezelte fejben a mai versenyt (idén sajnos már nem először...), de a csapat sem volt taktikailag a helyzet magaslatán. Amikor a McLaren ilyen erős, akkor csak a pontmaximalizálás lehet az egyetlen és legfontosabb cél... pl. elhozni a 3. helyet ma, ha már az autó többre nem predesztinál... mondjuk furcsállom, hogy a csapat pont egy olyan fajta agresszívabb, előzésre építő taktikára játszott mindvégig, ami nem kevés buktatót rejtett magában. Folyamatosan engedték alávágni a közvetlen riválisokat...
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Max hamarosan motor büntetést kap, szóval ez is benne van abban, hogy a McLarennek okosan kell kezelnie a két pilótát mert akkor tudnak mindkét bajnokságban kellően hatékonyak lenni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
vollebak
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:46

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: vollebak »

Amit sajnálok csak, az az, hogy Max ritkán fut ilyen szétesett versenyt, és ma hét ponttal többet lehetett rajta volna hozni az egyéniben Norrisnak. De hát, megint csak: az elején nem kellett volna hagynia, hogy Oscar lerajtolja, utána meg lehetett volna fogni a pályán, aztán a Hamiltont lefedő kerékcsere után gyorsan vissza is lehetett volna engedni maga elé Oscart, hogy a végéig esélye lehessen harcolni vele korrekt körülmények között a győzelemért.

Norris a kedvencem, de ma megint kiderült, hogy sem mentalitásban, sem intelligenciában nem bajnoki alkat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2024.07.21. 17:55-kor.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2024 Magyar Nagydíj - Hungaroring, július 19-21

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

vollebak írta: 2024.07.21. 17:50 Amit sajnálok csak, az az, hogy Max ritkán fut ilyen szétesett versenyt, és ma hét ponttal többet lehetett rajta volna hozni az egyéniben Norrisnak. De hát, megint csak: az elején nem kellett volna hagynia, hogy Oscar lerajtolja, utána meg lehetett volna fogni a pályán, aztán a Hamiltont lefedő kerékcsere után gyorsan vissza is lehetett volna engedni maga elé Oscart, hogy a végéig esélye lehessen harcolni vele korrekt körülmények között a győzelemért.

Norris a kedvencem, de ma megint kiderült, hogy sem mentalitásban, sem intelligenciával nem bajnoki alkat.
Sokat hibázik a csapat, de legalább a győzelmet nem lehetett elvenni tőlük.
Már akkor látszott, hogy a RedBull lassú, amikor a 3. körben Max nem tudta tartani a lépést a lassabb (Lando) McL-el.
:good_icon:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Válasz küldése