MotoGP

MotoGP-től a Red Bull Rookies Cup-ig.
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Beindult rendesen az átigazolási időszak:

Marquez-->Lenovo Ducati: https://www.motogp.com/en/news/2024/06/ ... 026/500849

Martin-->Aprilia: https://www.motogp.com/en/news/2024/06/ ... eal/500764

Acosta-->RedBull KTM (ez mondjuk a legkisebb meglepetés): https://www.motogp.com/en/news/2024/06/ ... 025/500458

Magam részéről örülök is Marquez-nek meg nem is. Még emésztenem kell a dolgot. Egyrészt persze értem, hogy 8-szoros világbajnokként a legjobb motort és kiszolgálást szeretné, tisztában van a saját értékével, és a teljesítményével rá is szolgált az ülésre, valahogy azonban mégis olyan zsarolás szagú volt nekem ez a történet.

Döntéskényszerbe hozta a Ducati vezetőségét, azzal, hogy mereven elutasította a Pramac Ducati-t, amivel ugyanúgy lehet VB címért menni, ahogy ezt Martín példája is mutatja. Bizonyos szempontból hálátlanságnak is érzem, azok után, hogy mentőövet dobtak neki egy Gresini-s ülés formájában a Honda-val való vergődés után.

Ráadásul így egy erős versenyzőt is kitúrt lényegében a Ducati kötelékéből, aki a teljesítményével bőven kiérdemelte a gyári ülést (az megint más kérdés, hogy Martín személyisége miatt, szerintem nem bánják annyira, hogy végül így alakult).

Mindenesetre érdekes lesz a jövő év, és még sok a nyitott kérdés. A Pramac elutasítása, szólhatott akár annak is, hogy esetleg mégis Yamaha-ra váltanak, talán nem véletlen, hogy Bastianini sem a Pramac-hoz igazol, hanem feltehetően a GasGas-hoz.

Ha Pramac jövőre mégis Ducati-zni fog, akkor ki lesz a versenyző páros? Di Giannantonio és Aldeguer (utóbbi annyira nem vitézkedik idén a Moto2-ben)? Tavaly adta volna magát Bezzecchi, de az idei éve elég pocsékul néz ki, így, hogy nem tud alkalmazkodni a tavalyi motorhoz. Esetleg megmentenek valakit a Honda-sok közül, mint tavaly Morbidelli-t a Yamaha-tól?

Ha mégis Yamaha-s lesz a Pramac, akkor hova kerül a két másik 2025-ös Ducati? VR46 esetleg Gresini? Vagy vegyesen? Hova rakják Aldeguer-t és Morbidelli-t?

És akkor a Trackhouse-t még be sem dobtam a kalapba.
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Folytatódik az átigazolási keringő, engem ez meglepett, nem kicsit:

Vinales-->KTM Tech3
Bastianini-->KTM Tech3 (ez mondjuk kevésbé meglepő az elmúlt pár nap nyilatkozatai alapján).

Így most megürült egy nagyon jó hely az Aprilia gyári csapatában.
trutya
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2022.12.16. 00:12

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya »

Phoebe írta: 2024.06.13. 09:25 Folytatódik az átigazolási keringő, engem ez meglepett, nem kicsit:

Vinales-->KTM Tech3
Bastianini-->KTM Tech3 (ez mondjuk kevésbé meglepő az elmúlt pár nap nyilatkozatai alapján).

Így most megürült egy nagyon jó hely az Aprilia gyári csapatában.
Vinales engem is meglepett, főleg, hogy 1. a KTM nem tűnik nagyon jobbnak az Apriliánál, 2. Acosta mellett nehéz lesz bárkinek is labdába rúgnia a KTM-nél.
Bastianininek nagyon nem volt választása Martin leigazolása után, én úgy olvastam, hogy vagy egyik, vagy másik megszerzése volt a cél, de inkább Martin. én arra számítottam, hogy Vinales marad.

azért az Aprilia-ülésért szerintem most igen nagy tolongás lesz. Nakagamin kívül az összes hondás, Rins, Morbidelli... mindenki oda akar majd menni. Oliveirát és Raul Fernandezt nem hiszem, hogy komolyan számításba veszik a nagycsapatnál, örülhetnek, ha maradhatnak.
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Nekem az a furcsa mennyire nem opció senkinek sem a Pramac. A végén tényleg mégis Yamaha lesz belőle? Azért Bastianini-nek egy Pramac Ducati bőven jó lehetőség lett volna, de akár az Aprilia is Martín mellett, főleg úgy, hogy Rivola is mennyire körbe udvarolta.
trutya
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2022.12.16. 00:12

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya »

Phoebe írta: 2024.06.13. 20:17 Nekem az a furcsa mennyire nem opció senkinek sem a Pramac. A végén tényleg mégis Yamaha lesz belőle? Azért Bastianini-nek egy Pramac Ducati bőven jó lehetőség lett volna, de akár az Aprilia is Martín mellett, főleg úgy, hogy Rivola is mennyire körbe udvarolta.
na igen, ebben az esetben csóri Morbidelli cseberből vederbe esett (már, ha marad).... vagy inkább cseberből cseberbe :D

Én egyébként eddig úgy tudtam, hogy Aldeguer jövőre Pramaccal debütálna, viszont a Ducatival szerződött emlékeim szerint... de lehet, az idei teljesítményét látva már a ducati se annyira ragaszkodik hozzá.
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Nem tudom mennyire bulvár, vagy valós, de ismerve Rossi és a VR46-os bagázs viszonyulását Marquez-hez egész hihetőnek tűnik.

https://p1race.hu/2024/06/23/nem-jott-b ... rcmarquez/

Nagyon gáz, hogy még mindig megy ez a dedós haragszom rád, ami még a csapat működésére is kihat ezek szerint. Őszintén szólva nem igazán értem, hogy a VR46 működését, amennyiben megkapják ugyanazt a technikát, mint a gyári csapat versenyzői, akkor miben befolyásolja Marquez jelenléte.

Bezzecchi-ről eddig sem voltam túl jó véleménnyel, amellett, hogy szerintem kiegyensúlyozatlan, átlagos versenyző, egy igazi suttyó is. Tavaly elszórakozta a Pramac-hoz igazolást, most meg már a VR46-nál sem kell az az évi konstrukció? Mindezt azért mert MM a gyári csapatnál van? Komolyan érthetetlen.

Talán az a baj, hogy a végén még össze lehetne mérni a teljesítményét MM-ével? Igaz ez már idén is meg volt, látjuk az eredményt. Még a MotoGP-ből majdnem kieső di Giannantonio is szépen beárazza, így, hogy nem képes alkalmazkodni a motorhoz.

Azt sem értem, hogy miből gondolják, hogy Martínnal annyira minden happy lett volna a Lenovo Ducati-nál, ami mellesleg legyen a gyári csapat gondja. Komolyan ennyire rühellik Marquez-t és tartanak tőle?

Szerkesztés: Közben hivatalos lett, Bezzecchi az Aprilia-hoz igazol.
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Életem leghosszabb sprintje és főfutama. Végre! :yes_icon:
trutya
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2022.12.16. 00:12

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya »

ezen a hétvégén senkinek nem adott esélyt. ha jól rémlik, ez volt az utolsó "nagy esélye" az általa általában dominált pályák közül. kíváncsi vagyok ezek után, hogy egy "átlag" pályán tud-e nyerni?
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

trutya írta: 2024.09.01. 18:16 ezen a hétvégén senkinek nem adott esélyt. ha jól rémlik, ez volt az utolsó "nagy esélye" az általa általában dominált pályák közül. kíváncsi vagyok ezek után, hogy egy "átlag" pályán tud-e nyerni?
Szerintem Phillip Island még jó lehet, de én beérem ezzel az egyel is idénre, csak maradjanak el végre a bakik. Az látszott, hogy ide alapból jó beállításai voltak a Gresini-nek, Alex Marquez tempója is jó volt úgy összességében a hétvégén, és stabilan verték a VR46-os tavalyi motorokat.

Tavaly nem volt itt futam, tavalyelőtt viszont Bastianini nyert szintén Gresini-s előző évi motorral. Talán a pálya karaktere és a rossz tapadás miatt, de itt nem jött ki az idei és a tavalyi motor közötti különbség.

Bármennyire is azt kommunikálta, hogy nem számít mikor nyer, az összes olyan helyszínen, ami pályája, látszott, hogy be van feszülve. Elképzelhető, hogy ez majd felszabadulttá teszi, bár én túl sokat továbbra sem várok az idei évtől. Ez egy speciális helyszín volt, alapból azért nagy a különbség az idei és a tavalyi motor között.
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Kellettek hozzá a körülmények, de meg lett hamar a második is. :D
Válasz küldése