Autós topik

Kötetlen beszélgetés a bennünket körülvevő világról.
Avatar
9_46_20
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2023.02.19. 16:09

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 »

"The traction has left the chat."
/KR69/
Avatar
9_46_20
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2023.02.19. 16:09

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 »

Nem lesz több hyundai N az európai piacra.
Bravo, csak így tovább......
:/
"The traction has left the chat."
/KR69/
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Button »

Renault 5

egész pofás lenne ez egy jó árcédulával
megfelelő állami támogatással
úgy néz ki enélkül a hátsó kilincs nélkül nem lehetséges autót gyártani, ezt továbbra sem értem
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
rdaneelolivaw
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2022.12.08. 20:30

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw »

Button írta: 2024.02.27. 06:23 úgy néz ki enélkül a hátsó kilincs nélkül nem lehetséges autót gyártani, ezt továbbra sem értem
Talán majd egyszer megérted. :)
Vegyél háromajtósat, azon nem lesz ilyen kilincs. XD
rdaneelolivaw
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2022.12.08. 20:30

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw »

https://speedzone.hu/negy-uj-kisautoval ... ni-a-fiat/

9 3/4! :)
Tisztelettel megkérdezem, tetszenek-e ezek a kocsik? :) :D ;)
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Nekem nem.
XD XD
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Button »

rdaneelolivaw írta: 2024.02.27. 14:59
Button írta: 2024.02.27. 06:23 úgy néz ki enélkül a hátsó kilincs nélkül nem lehetséges autót gyártani, ezt továbbra sem értem
Talán majd egyszer megérted. :)
Vegyél háromajtósat, azon nem lesz ilyen kilincs. XD
nem igazán gyártanak már semmiből 3 ajtósat ahogy nézem
biztos van kívétel mielőtt felsorolod, de kezd ez lenni a jellemző
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
Avatar
Bandee
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 932
Csatlakozott: 2022.12.19. 22:54
Tartózkodási hely: Föld
Ez vagyok: Árnyéktartalékpilóta

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Bandee »

Button írta: 2024.02.27. 06:23 Renault 5

egész pofás lenne ez egy jó árcédulával
megfelelő állami támogatással
úgy néz ki enélkül a hátsó kilincs nélkül nem lehetséges autót gyártani, ezt továbbra sem értem
Szerintem ez a Fiat 500/600 mellett a legütősebb darab lesz a piacon. Ez így jó ahogy van, a kilincs is. Tarolni fog ez a verda.

Összességében az a véleményem, hogy az európai gyártók közül a Renault jár jó úton a Dacia modelleket is ideértve, a többi kb. értelmezhetetlenné vált, a faszerdőben rohangálnak. Most a három prémiumot vegyük le, bár a BMW önmaga paródiája lett tehát nullára értékelem a teljesítményüket.

Más.

Jártam a Schiller BYD szalonban. Az Opelt kirakták és ez lett helyette, de van még ott Toyota, Lexus és Skoda is. Élet csak ebben a szalonban volt ami egyébként még kész sincsen.
Azt gondolom fel kell kötni a gatyát a többi gyártónak, mert ezek komolyan gondolják és ez még csak a kezdet, szinte biztosan célba fogják venni a prémium szegmenst is. Nagyon jó minőségnek tűnik az egész cucc, főleg a Seal, de az Atto 3 is elmegy. Minden csavar rendesen lehúzva, őssze van jelölve, nem csörög-zörög, anyaghasználat rendben. Nincs kínai gagyi érzés, a Seal szerintem 90%-ban veri a többi elektromos lehetőséget design terén, a Tesla modell 3-at mindenképpen. Akku a nem gyulladós, megadott wltp-t közel tudja, 8 év!!/200ekm garancia a teljes hajtásra és akkura, 6 év/150e az autóra. Igényes a futóműve is, nem elspórolt gagyi. Szóval érdekes, nem ezt vártam.
Avatar
Bandee
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 932
Csatlakozott: 2022.12.19. 22:54
Tartózkodási hely: Föld
Ez vagyok: Árnyéktartalékpilóta

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Bandee »

Button írta: 2024.02.27. 16:40
rdaneelolivaw írta: 2024.02.27. 14:59
Button írta: 2024.02.27. 06:23 úgy néz ki enélkül a hátsó kilincs nélkül nem lehetséges autót gyártani, ezt továbbra sem értem
Talán majd egyszer megérted. :)
Vegyél háromajtósat, azon nem lesz ilyen kilincs. XD
nem igazán gyártanak már semmiből 3 ajtósat ahogy nézem
biztos van kívétel mielőtt felsorolod, de kezd ez lenni a jellemző
Azért csinálják ezt, hogy kétajtósnak tűnjön mert általában azok szebbek a négyajtósnál. Szerintem ez jó, de ízlés dolga. Ezeken az ajtókon jobb, mintha kilincs lenne.
Azért csinálják ezt a gyárak, mert kétajtósat már nem lehet csinálni, mert mindenkinek nagy autó kell amibe sokan és könnyen bele lehet ülni. Tehát kellően nagy is legyen, olcsó is legyen de szép is legyen, meg SUV-ra is hasonlítson és 0 legyen a fogyasztása és majdnem ingyé adják. Ezért van a sok baromság.
Avatar
9_46_20
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2023.02.19. 16:09

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 »

rdaneelolivaw írta: 2024.02.27. 15:01 https://speedzone.hu/negy-uj-kisautoval ... ni-a-fiat/

9 3/4! :)
Tisztelettel megkérdezem, tetszenek-e ezek a kocsik? :) :D ;)
Mik ezek az lmbtq "autók"? :D

Rettenet, szerencsére ezek sohasem fognak megvalósulni. A fiat-nal biztos nem akik a lehető legkevesebbet költik fejlesztésre :D

Amúgy állandóan beszélgetnek hatékonyság, fogyasztás stb stb-rol és jönnek ezzel a buflák, kocka, telefonfülke alakú szarokkal. Biztos remek egyutthatokat produkál az autó....

Szarul néznek ki, rettenetes....


Amúgy az utolsó zöld kissé pickupos-ról jut eszembe, hogy csomó ismerősöm mondja, hogy nagyon zavarja, hogy nem lehet olyan platós autót kapni, ami kétajtós két személyes. Régen volt olyan a skodanak. Mert azzal tudnának melózni. És tényleg nincs olyan a piacon.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára 9_46_20 2024.02.29. 06:28-kor.
"The traction has left the chat."
/KR69/
Avatar
9_46_20
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2023.02.19. 16:09

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 »

És az ionoq 6? 3 napja mentem mögötte, konkrétan olyan érzésem volt, mintha egy 1985-ben forgatott sci fi filmben lennék....

Kép
"The traction has left the chat."
/KR69/
Avatar
Bandee
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 932
Csatlakozott: 2022.12.19. 22:54
Tartózkodási hely: Föld
Ez vagyok: Árnyéktartalékpilóta

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Bandee »

9_46_20 írta: 2024.02.29. 06:24 És az ionoq 6? 3 napja mentem mögötte, konkrétan olyan érzésem volt, mintha egy 1985-ben forgatott sci fi filmben lennék....

Kép
Én nem tudtam élőben eldönteni, hogy jó-e vagy rossz. :D Szépnek nem szép, az biztos. Érdekes. Élőben jobb szerintem, mint képeken. De e Byd Seal jobban tetszik ennél és összességében jobb az ajánlat arra
Avatar
9_46_20
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2023.02.19. 16:09

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 »

Az ioniq5 szép ez szerintem gáz.
És az új xiaomi panamera koppintás?

Kép
"The traction has left the chat."
/KR69/
Avatar
Bandee
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 932
Csatlakozott: 2022.12.19. 22:54
Tartózkodási hely: Föld
Ez vagyok: Árnyéktartalékpilóta

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Bandee »

9_46_20 írta: 2024.02.29. 17:22 Az ioniq5 szép ez szerintem gáz.
És az új xiaomi panamera koppintás?

Kép
Loptak hozzá mindenkitől:)Amúgy nem rossz, ahhoz képest, hogy most kezdték. EZ egy jó szög, oldalról aránytalan nekem. Van gyár amely régebben működik de ennyire szép autót sose csinált tehát le a kalappal.

Nekem az Ioniq 5 inkább érdekes, de nem tudnám elképzelni, hogy azzal járjak, ormótlan. Szépnek biztosan nem szép, a 6-os legalább valamilyen és sportos. De szerintem a Byd Seal szebb és a Zeekr 001 pláne szebb, sajnos az itt nincsen
Ma találkoztam egy E tron GT-vel, az elképesztően szép autó, villanyos fronton messze ver mindent. Közelében nem járnak a többiek, sajnos túlzott az ára és kevés a garancia
Avatar
9_46_20
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2023.02.19. 16:09

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 »

Bandee írta: 2024.02.29. 20:08
9_46_20 írta: 2024.02.29. 17:22 Az ioniq5 szép ez szerintem gáz.
És az új xiaomi panamera koppintás?

Kép
Loptak hozzá mindenkitől:)Amúgy nem rossz, ahhoz képest, hogy most kezdték. EZ egy jó szög, oldalról aránytalan nekem. Van gyár amely régebben működik de ennyire szép autót sose csinált tehát le a kalappal.

Nekem az Ioniq 5 inkább érdekes, de nem tudnám elképzelni, hogy azzal járjak, ormótlan. Szépnek biztosan nem szép, a 6-os legalább valamilyen és sportos. De szerintem a Byd Seal szebb és a Zeekr 001 pláne szebb, sajnos az itt nincsen
Ma találkoztam egy E tron GT-vel, az elképesztően szép autó, villanyos fronton messze ver mindent. Közelében nem járnak a többiek, sajnos túlzott az ára és kevés a garancia
Ültem benne és vezettem az e-tron gt-t. Kisfiam ovitársa faterjanak az van. Vagy volt, mert xserelgeti állandóan az autóit. Még azt hiszem írtam is itt, hogy beültünk és néztünk ki a fejünkből mert nincs motorhang és nem tudtuk hogy minek örüljünk, aztán kiszalltunk és néztük hogy kapcsolódik fel az első lámpa....
:/

Egyébként igen, rettenetesen szép autó, de 60-70 millió....
"The traction has left the chat."
/KR69/
trutya
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2022.12.16. 00:12

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: trutya »

9_46_20 írta: 2024.02.29. 06:24 És az ionoq 6? 3 napja mentem mögötte, konkrétan olyan érzésem volt, mintha egy 1985-ben forgatott sci fi filmben lennék....

Kép
nekem erről mindig egy megtermett csótány jut eszembe...
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Button »

Bandee írta: 2024.02.29. 20:08
Nekem az Ioniq 5 inkább érdekes, de nem tudnám elképzelni, hogy azzal járjak, ormótlan. Szépnek biztosan nem szé
szerintem nagyon jó kiállású autó, nekem van benne valami izgalmas
a mérete az ami nekem riasztó, ha be lehetne szorozni 0,8-al az egészet akkor nagy kedvencem lenne :)
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
Avatar
9_46_20
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2023.02.19. 16:09

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 »

Button írta: 2024.03.01. 18:57
Bandee írta: 2024.02.29. 20:08
Nekem az Ioniq 5 inkább érdekes, de nem tudnám elképzelni, hogy azzal járjak, ormótlan. Szépnek biztosan nem szé
szerintem nagyon jó kiállású autó, nekem van benne valami izgalmas
a mérete az ami nekem riasztó, ha be lehetne szorozni 0,8-al az egészet akkor nagy kedvencem lenne :)
🤣
4.4 méteres autókra ma már azt mondják kicsi....
"The traction has left the chat."
/KR69/
trutya
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2022.12.16. 00:12

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: trutya »

Button írta: 2024.03.01. 18:57 szerintem nagyon jó kiállású autó, nekem van benne valami izgalmas
a mérete az ami nekem riasztó, ha be lehetne szorozni 0,8-al az egészet akkor nagy kedvencem lenne :)
persze, olyanok az arányai mint az első Deltának ;)
Avatar
Bandee
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 932
Csatlakozott: 2022.12.19. 22:54
Tartózkodási hely: Föld
Ez vagyok: Árnyéktartalékpilóta

Re: Autós topik

Hozzászólás Szerző: Bandee »

Button írta: 2024.03.01. 18:57
Bandee írta: 2024.02.29. 20:08
Nekem az Ioniq 5 inkább érdekes, de nem tudnám elképzelni, hogy azzal járjak, ormótlan. Szépnek biztosan nem szé
szerintem nagyon jó kiállású autó, nekem van benne valami izgalmas
a mérete az ami nekem riasztó, ha be lehetne szorozni 0,8-al az egészet akkor nagy kedvencem lenne :)
Nem rossz, nem mondom. AMikor megjelent, tetszett, már amennyire egy ilyen tud tetszeni nekem. Múltkor beleültem, franc tudja. Nem az én stílusom, nem nekem való. Nem rossz, jókat is írnak róla, de nekem sportosabb megjelenés kell vagy nagyon konzervatív design. Nem tudom magam vele elképzelni, én nem fogok olyat venni. Meg a Hyundai most nálam leszerepelt, de inkább a 6-ot venném matt színben. Nem szép, de el tudnék vele járni élőben kevésbé gáz mint képen.

Most inkább a Seal felé hajlok, szimpatikusak voltak a szalonban is és egyébként is szurkolok nekik, hogy a nagyképű európai gyárakat kissé helyrerakják. Meg én rendben találtam magát a terméket is, magasan a várakozásaimon felüli a minősége így elsőre. Kipróbálok majd egyet ha lehet, még nem lehetett.
Válasz küldése