2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Az aktuális szezon kibeszélője.

Folytatódik-e Max Verstappen győzelmi sorozata?

1 Igen
2
67%
2 Nem, Perez győz
0
0 szavazat
3 Nem, Hamilton győz
1
33%
4 Nem, Alonso győz
0
0 szavazat
5 Nem, Leclerc győz
0
0 szavazat
6 Nem, meglepetés győztest avatunk
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 3

Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Lancelot írta: 2023.07.24. 10:21 https://hvg.hu/elet/20230723_osszetort ... en_norris

Egy 15 milliós örömködés.

Mindig ettől tartottam a magyar trófeák esetében. Most sajnos bejött. Azt nem egészen értem, hogy miért nem lehetett a dobogó előtt földhöz ütögetni az üveget, miért kellett a legfelső fokán...

Persze szerintem ezek az emberek (a versenyzők) nem is igazán tudják milyen értéket kaptak. Meg aztén mit nekik 15 millió Ft.?

Persze, utángyártják. De szerintem azért ettől függetlenül nagyon szomorú ez a történet.
Hát hogyne.
Nekem ez a porcelánosdi már az első alkalomtól veszélyesnek és feleslegesnek tünt.
Mintha már esett volna le a teteje valakinél korábban.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Jadrina
Gokartos
Köszönetek:
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2022.12.13. 12:31

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Jadrina »

Button írta: 2023.07.24. 07:59
t-oom írta: 2023.07.23. 21:15
Elég ciki... Cipobol ivassal legalább nem törnek semmit. :) értem én, hogy ez a védjegy...
ciki, dehát megtörténik
ellenben inkább azt tartom cikinek, hogy utána poénkodva pont lesz*rták
illett volna elengedni egy mondatot, hogy sorry
értem én, hogy a körmük alatt is több pénz van mint amit ér a serleg, de mégiscsak..
elkészesztetett kis pöcsök mind
rdaneelolivaw
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2022.12.08. 20:30

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw »

Lancelot írta: 2023.07.24. 10:21 Egy 15 milliós örömködés.

Mindig ettől tartottam a magyar trófeák esetében. Most sajnos bejött. Azt nem egészen értem, hogy miért nem lehetett a dobogó előtt földhöz ütögetni az üveget, miért kellett a legfelső fokán...

Persze szerintem ezek az emberek (a versenyzők) nem is igazán tudják milyen értéket kaptak. Meg aztén mit nekik 15 millió Ft.?

Persze, utángyártják. De szerintem azért ettől függetlenül nagyon szomorú ez a történet.
Szerintem nem kellene ilyen sérülékeny kupát csinálni.
Itt azért van eufória bőven, amely végett kevésbé figyelnek ilyenkor a versenyzők.

Egyetértek Redbull-Morfeusszal, ez ha megragasztják, csilliárdokat fog érni. :D
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Jadrina írta: 2023.07.24. 11:33 elkészesztetett kis pöcsök mind
Üdv újra itt. :)

Vettel megbecsülte volna.
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Button »

Phoebe írta: 2023.07.24. 13:14
Jadrina írta: 2023.07.24. 11:33 elkészesztetett kis pöcsök mind
Üdv újra itt. :)

Vettel megbecsülte volna.
Nekem is Vettel jutott eszembe, és igen, sajnos Jadrinával egyet kell értsek valahol. Nem érzik már, hogy minek mennyi az értéke.
Norris egyébként biztos, hogy vesztett valamennyit a népszerűségéből, persze ez megkopik hamar. De az ügyetlenségét (és ez a része érthető, ezzel semmi gond) egyetlen mondattal helyre tudta volna hozni. Ha akarta volna.
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
Avatar
Button
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 463
Csatlakozott: 2022.12.09. 19:29
Ez vagyok: GAS BUT

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Button »

Nigel Hill írta: 2023.07.23. 17:24
bertone írta: 2023.07.23. 17:07 Sajnálom Piastrit, jó lett volna egy McLaren 2-3. Annak viszont örülök, hogy a Lady nem ért fel a dobogóra.
Én nem sajnálom. Ennyit tud.
Én azért még nem írnám le..
Hány futam van Norris lábában?
És már most bele kell nyúlni, hogy mögé tegyék XD
Majd kicsit még ráedz, aztán bírni fogja hosszabban is.
Drive to Survive S03 E06: The Comeback Kid
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Button írta: 2023.07.24. 13:55
Nigel Hill írta: 2023.07.23. 17:24
bertone írta: 2023.07.23. 17:07 Sajnálom Piastrit, jó lett volna egy McLaren 2-3. Annak viszont örülök, hogy a Lady nem ért fel a dobogóra.
Én nem sajnálom. Ennyit tud.
Én azért még nem írnám le..
Hány futam van Norris lábában?
És már most bele kell nyúlni, hogy mögé tegyék XD
Majd kicsit még ráedz, aztán bírni fogja hosszabban is.
Én nagyítóval nézem a két McLaren pilóta teljesítményét, edzéstől a versenyekig bezárólag.
Oscar Piastri nagyon szépen dolgozik, az elvárásokat simán hozza. Messze konzekvensebb mint Ricsi volt az előző 2 évben.
Mentálisan elfáradt barom dumát a riportereink találták ki, a diffúzor és a padló sérülés miatti leszorító erő vesztés elmelegítette a hátsó gumikat, ezért volt lassabb körönként 0,4 - 0,5 sec-al. A csapat tudta ezt, Stella is lenyilatkozta.
A sérülést maga okozta magának természetesen, van ilyen, kinövi. Ő maga azt mondta a verseny után, hogy soha életében nem tapasztalt ilyen mérvű és ilyen gyors abroncs kopást de be kellett hoznia a gépet valahogy.
Aki meg azzal jön, hogy előtte az Alpine-nál rommá szimulátorozta magát, meg vezetett néha annak üzenem, hogy az nem egyenlő 2 versenyévad minden megpróbáltatásával. Neki is új a McLaren mint anno Ricsinek, ennek ellenére felvette a ritmust, Zak és Stella nagyon elégedettek vele.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Lancelot
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2022.12.14. 17:29
Tartózkodási hely: Pápua City
Ez vagyok: morfondírozó

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Lancelot »

Morpheus írta: 2023.07.24. 15:37
Én nagyítóval nézem a két McLaren pilóta teljesítményét, edzéstől a versenyekig bezárólag.
Oscar Piastri nagyon szépen dolgozik, az elvárásokat simán hozza. Messze konzekvensebb mint Ricsi volt az előző 2 évben.
Mentálisan elfáradt barom dumát a riportereink találták ki, a diffúzor és a padló sérülés miatti leszorító erő vesztés elmelegítette a hátsó gumikat, ezért volt lassabb körönként 0,4 - 0,5 sec-al. A csapat tudta ezt, Stella is lenyilatkozta.
A sérülést maga okozta magának természetesen, van ilyen, kinövi. Ő maga azt mondta a verseny után, hogy soha életében nem tapasztalt ilyen mérvű és ilyen gyors abroncs kopást de be kellett hoznia a gépet valahogy.
Aki meg azzal jön, hogy előtte az Alpine-nál rommá szimulátorozta magát, meg vezetett néha annak üzenem, hogy az nem egyenlő 2 versenyévad minden megpróbáltatásával. Neki is új a McLaren mint anno Ricsinek, ennek ellenére felvette a ritmust, Zak és Stella nagyon elégedettek vele.
Ott a pont! Minden szavaddal maximálisan egyetértek. Akár én is írhattam volna .... :thankyou_icon: ;)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Twin Lannister, Trónok Harca)
damiano
Gokartos
Köszönetek:
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.01.10. 15:51

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: damiano »

Lancelot írta: 2023.07.24. 10:21 https://hvg.hu/elet/20230723_osszetort ... en_norris

Egy 15 milliós örömködés.

Mindig ettől tartottam a magyar trófeák esetében. Most sajnos bejött. Azt nem egészen értem, hogy miért nem lehetett a dobogó előtt földhöz ütögetni az üveget, miért kellett a legfelső fokán...

Persze szerintem ezek az emberek (a versenyzők) nem is igazán tudják milyen értéket kaptak. Meg aztén mit nekik 15 millió Ft.?

Persze, utángyártják. De szerintem azért ettől függetlenül nagyon szomorú ez a történet.
Nem tudom mire gondolsz, hogy mit kellett volna csinálnia. Az biztos,hogy nem akarattal döntötte le. Mindketten nagyon örültak nyilván nem fognak sírva fakadni ez miatt. Az hogy mi hangzott el közöttük azt Te sem tudod. Egy ilyen helyzetben ilyen emberektől ez normális reakció volt szerintem. Nem csak az anyagi helyzetük miatt mondom ezt, De mondjuk ha unokád születik és örömködés közben leversz egy üveg bort akkor arra azért nem úgy tekintesz mint aki az elvonási tüneteit tudta volna vele megszüntetni. Ez inkább a rendezők hibája, hogy egy ilyen könnyen sérülő trófeát adományoznak. De ez semmikép sem a Magyar emberek arcul csapácsa a híres herendi miatt mint ahogy ezt már hallottam máshol.
Avatar
Sánta Gepárd
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2022.12.09. 15:29
Tartózkodási hely: Budapest
Ez vagyok: Háááát....

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd »

damiano írta: 2023.07.25. 13:08
Lancelot írta: 2023.07.24. 10:21 https://hvg.hu/elet/20230723_osszetort ... en_norris

Egy 15 milliós örömködés.

Mindig ettől tartottam a magyar trófeák esetében. Most sajnos bejött. Azt nem egészen értem, hogy miért nem lehetett a dobogó előtt földhöz ütögetni az üveget, miért kellett a legfelső fokán...

Persze szerintem ezek az emberek (a versenyzők) nem is igazán tudják milyen értéket kaptak. Meg aztén mit nekik 15 millió Ft.?

Persze, utángyártják. De szerintem azért ettől függetlenül nagyon szomorú ez a történet.
Nem tudom mire gondolsz, hogy mit kellett volna csinálnia. Az biztos,hogy nem akarattal döntötte le. Mindketten nagyon örültak nyilván nem fognak sírva fakadni ez miatt. Az hogy mi hangzott el közöttük azt Te sem tudod. Egy ilyen helyzetben ilyen emberektől ez normális reakció volt szerintem. Nem csak az anyagi helyzetük miatt mondom ezt, De mondjuk ha unokád születik és örömködés közben leversz egy üveg bort akkor arra azért nem úgy tekintesz mint aki az elvonási tüneteit tudta volna vele megszüntetni. Ez inkább a rendezők hibája, hogy egy ilyen könnyen sérülő trófeát adományoznak. De ez semmikép sem a Magyar emberek arcul csapácsa a híres herendi miatt mint ahogy ezt már hallottam máshol.
Maga az eset csakugyan nem katasztrófa. Ilyen megtörténik. De utána az az ízetlen poénkodás... nos, az az én szemembe eléggé lefelé mozdította Norrist.

Viszont ennyi. Nem hiszem, hogy ez a herendire vagy pláne a magyar emberekre nézve bármit jelentene.
damiano
Gokartos
Köszönetek:
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.01.10. 15:51

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: damiano »

Nem tudom mire gondolsz, hogy mit kellett volna csinálnia. Az biztos,hogy nem akarattal döntötte le. Mindketten nagyon örültak nyilván nem fognak sírva fakadni ez miatt. Az hogy mi hangzott el közöttük azt Te sem tudod. Egy ilyen helyzetben ilyen emberektől ez normális reakció volt szerintem. Nem csak az anyagi helyzetük miatt mondom ezt, De mondjuk ha unokád születik és örömködés közben leversz egy üveg bort akkor arra azért nem úgy tekintesz mint aki az elvonási tüneteit tudta volna vele megszüntetni. Ez inkább a rendezők hibája, hogy egy ilyen könnyen sérülő trófeát adományoznak. De ez semmikép sem a Magyar emberek arcul csapácsa a híres herendi miatt mint ahogy ezt már hallottam máshol.
[/quote]

Maga az eset csakugyan nem katasztrófa. Ilyen megtörténik. De utána az az ízetlen poénkodás... nos, az az én szemembe eléggé lefelé mozdította Norrist.

Viszont ennyi. Nem hiszem, hogy ez a herendire vagy pláne a magyar emberekre nézve bármit jelentene.
[/quote]
De hát nem tudod mi hangzott el közöttük. Most, hogy ezt nem sírva mondta?
Szerintem az elgondolkodtatóbb, hogy előtte mikor egy másik versenyző halálos balesetet szenved
és akkor is ünneplés van mi játszódhat le a fejükbe. De hogy egy akármilyen trófea miatt nem tudom mit kéne máshogy csinálnia........... Tényleg mit kellet volna csinálniuk máshogy? Norris ilyen. Szerintem pont azt csinálta amit az ember várt tőle.És ezt nem bántásból mondom, Verstappenre is ugyanez. Ez miatt nem fordul el tőlük egyik szurkolójuk sem.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

damiano írta: 2023.07.25. 13:08
Lancelot írta: 2023.07.24. 10:21 https://hvg.hu/elet/20230723_osszetort ... en_norris

Egy 15 milliós örömködés.

Mindig ettől tartottam a magyar trófeák esetében. Most sajnos bejött. Azt nem egészen értem, hogy miért nem lehetett a dobogó előtt földhöz ütögetni az üveget, miért kellett a legfelső fokán...

Persze szerintem ezek az emberek (a versenyzők) nem is igazán tudják milyen értéket kaptak. Meg aztén mit nekik 15 millió Ft.?

Persze, utángyártják. De szerintem azért ettől függetlenül nagyon szomorú ez a történet.
Nem tudom mire gondolsz, hogy mit kellett volna csinálnia. Az biztos,hogy nem akarattal döntötte le. Mindketten nagyon örültak nyilván nem fognak sírva fakadni ez miatt. Az hogy mi hangzott el közöttük azt Te sem tudod. Egy ilyen helyzetben ilyen emberektől ez normális reakció volt szerintem. Nem csak az anyagi helyzetük miatt mondom ezt, De mondjuk ha unokád születik és örömködés közben leversz egy üveg bort akkor arra azért nem úgy tekintesz mint aki az elvonási tüneteit tudta volna vele megszüntetni. Ez inkább a rendezők hibája, hogy egy ilyen könnyen sérülő trófeát adományoznak. De ez semmikép sem a Magyar emberek arcul csapácsa a híres herendi miatt mint ahogy ezt már hallottam máshol.
Figyeljetek. Valahol Lancénak is igaza van, de damiano álláspontja is érthető (magam inkább erre felé mozdulok).
Azonban! Ez az eset a média által lett ennyire felnagyítva. A futam, valjuk be őszintén, dög unalmas volt. Maxi a rajtnál mint egy rakéta elment, azt követően csak a középmezőnyben voltak csaták. Egy McLaren szurkernek persze izgalmas volt a végeredmény miatt, de nem szeretnék haza beszélni.
A vázatörés kiváló alkalom volt a bulvársajtónak, látjátok még ma is hí van belőle. De a lényeg!! A magyar Herendi porcelán manufaktúra bekerült a világ sajtóba és ezt Norris segítségével a firkászok elintézték nekünk. Ingyen reklám és nem is kicsi.
Nem hogy a magyar emberek sértése történt, sőt a kiváló magyar termék kapott világméretű reklámot.
Norris megítélése csökken? Miről beszélünk? Nem volt szándékos, elcseszte. Maxival ott az emelvényen jó hogy nem mentek ezért ökölre. :D A Sky Tv-nek már komolyabban merült fel az anyagi felelősség kérdése, de ott sem rontotta el a hangulatot.
A pótlást Norris (szerintem Zak ezt simán átvállalja) ki fogja perkászni. Jóval kevesebbe kerül mint egy első szárny törés, de szerintem még Piasti autójában is több kár keletkezett.

Anno amikor a porcelán serleget bevezették (Hollóházi porcelán kupa) tudható volt, hogy készülnek másolatok a sérülékenység miatt.
2006-ban kezdődött a Herendi Porcelánmanufaktúra és a Magyar Nagydíj együttműködése. A budai látképet több hetes munkával, kézzel festették fel a serlegekre és a konstruktőri tálra.
Kép
Nekem ez jobban tetszik.


2010-ben Sebastian Vettel faarccal, fogadta az olasz formatervező által megálmodott szponzorkutyát.
Kép

Kép
1995-ben Damon Hill a hollóházi serleggel.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: bertone »

Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

bertone írta: 2023.07.26. 18:51 Ez a szemét Marko megint kavar.


https://racingline.hu/forma-1/verstappe ... W_957ouAx4
Ebben egyetértünk Markó úrral.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
KisVé
Gokartos
Köszönetek:
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2022.12.27. 01:33

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: KisVé »

keF1r írta: 2023.07.23. 09:20

Figyelj barátom. én nem szólogattam be neked ezen a forumon még egyszer sem...próbálva tartani magam az előzetes megállapodáshoz amit a forum üzemeltetői kértek...úgy gondolom viszonylag kultúrált formámat hozom.

Persze látom itt is megmaradt a zsigeri " az én apukám erősebb...az én faszom nagyobb" szemlélet
Ha valaki megjegyzést tesz valamire akkor mindjárt jön egy okos akinek szakmája hobbija és leolt, hogy TE biztosan mindent jobban tudsz...ezt is...
persze végig sem gondolva miről is beszélünk.

Annyira prónyó...nem érzed?
Szóval a magas lóról, nagy pofával beszólást Te "megjegyzésnek" hívod? Oké... 🤣 Nehogy elismerd, hogy most ebben esetleg nem volt igazad.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: 2023 Hungarian Grand Prix - Hungaroring, Julius 21 - 23

Hozzászólás Szerző: Morpheus »



Max átvehette az újra gyártott Herendijét. Norris is részt vett az átadón de most visszafogottan viselkedett.
XD
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Válasz küldése