Friss hírek

Az aktuális szezon kibeszélője.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

bertone írta: 2024.10.18. 06:19 Jövőre eltörlik a plusz pontot a leggyorsabb körért.
Nekem nem hiányzott. Ritkán volt, hogy azonos feltételekkel küzdők között jött létre az az 1 pont. Általában a vége előtt 2-3 körrel valaki kiment kereket cserélni és porzó tankkal a leglágyabb gumin poroszkált egy über időt, ami az időmérős köröket tekintve még mindig sokkal lassabb. Ricsi legutolsó megmozdulása volt az utolsó csepp ebben a pohárban?
XD
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
randlan
Gokartos
Köszönetek:
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2023.01.03. 14:05
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: randlan »

Morpheus írta: 2024.10.18. 10:30
bertone írta: 2024.10.18. 06:19 Jövőre eltörlik a plusz pontot a leggyorsabb körért.
Nekem nem hiányzott. Ritkán volt, hogy azonos feltételekkel küzdők között jött létre az az 1 pont. Általában a vége előtt 2-3 körrel valaki kiment kereket cserélni és porzó tankkal a leglágyabb gumin poroszkált egy über időt, ami az időmérős köröket tekintve még mindig sokkal lassabb. Ricsi legutolsó megmozdulása volt az utolsó csepp ebben a pohárban?
XD
Renélem nem ez a pont lesz a döntő a végen...
Nigel Hill
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2022.12.12. 18:00
Ez vagyok: Elvetemült Szurkoló és szagért

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill »

Hihetetlen de már 15 éve volt ez a csoda!
Kép
Avatar
Lancelot
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2022.12.14. 17:29
Tartózkodási hely: Pápua City
Ez vagyok: morfondírozó

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Lancelot »

bertone írta: 2024.10.18. 06:19 Jövőre eltörlik a plusz pontot a leggyorsabb körért.
Kár! Egyrészt egy esemény a futamon. Másrészt lehet ezzel is sakkozni, és adott esetben döntő is lehet.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Twin Lannister, Trónok Harca)
Avatar
Sánta Gepárd
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2022.12.09. 15:29
Tartózkodási hely: Budapest
Ez vagyok: Háááát....

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd »

Lancelot írta: 2024.10.20. 09:57
bertone írta: 2024.10.18. 06:19 Jövőre eltörlik a plusz pontot a leggyorsabb körért.
Kár! Egyrészt egy esemény a futamon. Másrészt lehet ezzel is sakkozni, és adott esetben döntő is lehet.
Na, pont ezért törlik el.
Avatar
Lancelot
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2022.12.14. 17:29
Tartózkodási hely: Pápua City
Ez vagyok: morfondírozó

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Lancelot »

Sánta Gepárd írta: 2024.10.20. 13:24 Na, pont ezért törlik el.
OK, vállalom a kisebbségi véleményemet.

Van benne böven gyakorlatom. :thankyou_icon:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Twin Lannister, Trónok Harca)
Avatar
Phoebe
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2022.11.17. 19:26
Tartózkodási hely: BP

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Phoebe »

Lancelot írta: 2024.10.20. 09:57
bertone írta: 2024.10.18. 06:19 Jövőre eltörlik a plusz pontot a leggyorsabb körért.
Kár! Egyrészt egy esemény a futamon. Másrészt lehet ezzel is sakkozni, és adott esetben döntő is lehet.
Szerintem is maradhatott volna, ha már bevezették pár éve, viszont én kiterjesztettem volna a top 10-en kívüli versenyzőkre is. Plusz egy pontszerzési lehetőség lenne a kiscsapatok számára.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Kép
Kép

Nagy hajrá lesz a McL - RB - Fer között a csapat bajnoki címért. Azt gondolom, hogy a RB csak a 3. helyet fogja elérni és végre a két nagy rivális között dől el a cím.
XD
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: bertone »

Morpheus írta: 2024.10.21. 12:16 Kép
Kép

Nagy hajrá lesz a McL - RB - Fer között a csapat bajnoki címért. Azt gondolom, hogy a RB csak a 3. helyet fogja elérni és végre a két nagy rivális között dől el a cím.
XD
Elég égő is lesz a többieknek, ha Verstappen úgy lesz világbajnok, hogy az autója csak 3. erő.
A két nagy riválisról meg csak annyit, a Ferrari 2008-ban, a McLaren meg még az elmúlt évezredben volt legutóbb konstruktőri vb. Eközben a Red Bull szerzett 7 egyéni és 6 konstruktőri vb címet. Pedig ők csak "szörpösök". XD XD XD
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

Tudod hogy van ez. Pénz beszél a kutya ugat. Azonban még korai ezt a következtetést tény ként tekinteni. Ha az RB csak a 3. lesz mint konstruktőr, úgy az egyéni címet is jó lenne ha nem ő nyerné.

Egyébként azokat a címeket nem a szörppel nyerték, jó pilótákkal, jó tervező és gyártó kapacitással, no meg balfék ellenfelek mellett.
:)
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

https://translate.google.com/website?sl ... rstappens/

Vették a fáradtságot és összeállítottak egy csokrot azokból az esetekből amelyek miatt az FIA szabályt módosított vagy pontosított. Szép kis lista.
:D
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
bertone
F3-as versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2022.12.08. 14:35

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: bertone »

Morpheus írta: 2024.10.22. 17:56 https://translate.google.com/website?sl ... rstappens/

Vették a fáradtságot és összeállítottak egy csokrot azokból az esetekből amelyek miatt az FIA szabályt módosított vagy pontosított. Szép kis lista.
:D
Akkor nézzük végig (már amire emlékszem):

1. Abban az időben a 18 éves kort elfogadtam, de a sima jogsit most sem értem. Egy pályaversenyzőnek miért kell, hogy legyen jogsija? Ja, és most Antonelli miatt visszahozták a 17 évet.

2. Ez korábban is így volt - emlékezzünk az Alonso-DC esetre, ahol a Renaultnak komolyan kellett védekeznie, hogy ne büntessék meg Alonsot. Ha meg csak pontosítani kellett, az azt jelenti, hogy nem volt jó a szabály, mert nem volt pontos a meghatározás.

3. Lásd előbb

4. Ezt sem értem. Akkor Verstappent meg is büntették, akkor mi ezzel a probléma?

5. Én akkor csak azt sajnáltam, hogy Ocon miért nem vágta pofán?! Ez a magatartás kódex egyébként meg úgy szar, ahogy van. Ezek a srácok meg egy első bálon vesznek részt.

6. Ezt sem értem. Valamikor 95-96-ban Schumit is megbüntették, mert megelőzte (2x) Hillt. Tehát volt ilyen szabály eddig is.

7. És ez a szabály azóta már változott, nem tudom, ki miatt.

8. Emlékeim szerint MV kapott is valami pénzbüntetést. Akkor miért kellett pontosítani?

9. Én úgy tudom, a dupla sárga mindig is fontos volt. Nem tudom, akkor kapott-e valami büntetést MV.

10. Ugyan az, mint a 3. pont. Ezek szerint akkor nem pontosítottak megfelelően?

11. Szerintem ez is egy régi szabály. Sennát is többször macerálták amiatt, hogy sokszor megállt a pálya mellett, hogy bevegyen egy brazil zászlót.

12. Erre a konkrét esetre nem emlékszem, arra, hogy ezt szerette csinálni, arra igen. Biztos Hamilton rinyált emiatt, azért kellett változtatni.

13. Érdekes, ezt miért nem tették meg akkor, amikor Schumacher csinált ilyet?

Összefoglalva: Verstappen pont olyan, mint a mérnökök az F1-ben, mindig is feszegette a határokat, sokszor át is lépte azokat - ahogy a tervezők is. És néha meg is büntették, máskor nem, mert adott esetben az akkor érvényben lévő szabályoknak megfelelt. Mindig is egy népművészeti agyagedény volt, de kevés olyan világbajnok volt eddig, aki nem ilyen volt. Itt nem lovagok harcolnak.
Avatar
Morpheus
F1-es versenyző
Köszönetek:
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2022.12.11. 00:03
Tartózkodási hely: Pásztó
Ez vagyok: Keresztény magyar

Re: Friss hírek

Hozzászólás Szerző: Morpheus »

bertone írta: 2024.10.22. 18:47
Morpheus írta: 2024.10.22. 17:56 https://translate.google.com/website?sl ... rstappens/

Vették a fáradtságot és összeállítottak egy csokrot azokból az esetekből amelyek miatt az FIA szabályt módosított vagy pontosított. Szép kis lista.
:D
Akkor nézzük végig (már amire emlékszem):

1. Abban az időben a 18 éves kort elfogadtam, de a sima jogsit most sem értem. Egy pályaversenyzőnek miért kell, hogy legyen jogsija? Ja, és most Antonelli miatt visszahozták a 17 évet.

2. Ez korábban is így volt - emlékezzünk az Alonso-DC esetre, ahol a Renaultnak komolyan kellett védekeznie, hogy ne büntessék meg Alonsot. Ha meg csak pontosítani kellett, az azt jelenti, hogy nem volt jó a szabály, mert nem volt pontos a meghatározás.

3. Lásd előbb

4. Ezt sem értem. Akkor Verstappent meg is büntették, akkor mi ezzel a probléma?

5. Én akkor csak azt sajnáltam, hogy Ocon miért nem vágta pofán?! Ez a magatartás kódex egyébként meg úgy szar, ahogy van. Ezek a srácok meg egy első bálon vesznek részt.

6. Ezt sem értem. Valamikor 95-96-ban Schumit is megbüntették, mert megelőzte (2x) Hillt. Tehát volt ilyen szabály eddig is.

7. És ez a szabály azóta már változott, nem tudom, ki miatt.

8. Emlékeim szerint MV kapott is valami pénzbüntetést. Akkor miért kellett pontosítani?

9. Én úgy tudom, a dupla sárga mindig is fontos volt. Nem tudom, akkor kapott-e valami büntetést MV.

10. Ugyan az, mint a 3. pont. Ezek szerint akkor nem pontosítottak megfelelően?

11. Szerintem ez is egy régi szabály. Sennát is többször macerálták amiatt, hogy sokszor megállt a pálya mellett, hogy bevegyen egy brazil zászlót.

12. Erre a konkrét esetre nem emlékszem, arra, hogy ezt szerette csinálni, arra igen. Biztos Hamilton rinyált emiatt, azért kellett változtatni.

13. Érdekes, ezt miért nem tették meg akkor, amikor Schumacher csinált ilyet?

Összefoglalva: Verstappen pont olyan, mint a mérnökök az F1-ben, mindig is feszegette a határokat, sokszor át is lépte azokat - ahogy a tervezők is. És néha meg is büntették, máskor nem, mert adott esetben az akkor érvényben lévő szabályoknak megfelelt. Mindig is egy népművészeti agyagedény volt, de kevés olyan világbajnok volt eddig, aki nem ilyen volt. Itt nem lovagok harcolnak.
De ne is az legyen már, hogy görények mutassák az irányt.
A cikk nekem csak arra volt jó, hogy újból felelevenítsem magamban, ez a gokart bajnok keveri a bajnokságot. Ami a gokartban megengedett az az F1-ben esetleg tiltott.
Holnapra ígérik azt az összefoglalót ami Hamiltonról szól.
:)
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)
Válasz küldése